Uroczy ogród

Posiadasz nieduży kawałek ogrodu przy domu i nie wiesz jak go zagospodarować? Nie marnuj więcej wolnego czasu na bezczynne siedzenie przed telewizorem. Jeśli chcesz, możesz sprawić aby ogród wyglądał niesamowicie, niczym z filmu fantasy. I co więcej, nie musi nas to drogo kosztować. Wystarczą już w zupełności kamienie polne, no i oczywiście odpowiednia zaprawa, by je z sobą połączyć. Zestawienie kamieni z odpowiednią roślinnością daje niepowtarzalne efekty estetyczne, które były znane już od setek lat. Mimo to takie ozdabianie ogrodu jest ciągle bardzo modne. Niesamowitą zaletą kamieni polnych jest to, że można budować z nich różne, ciekawe konstrukcje. Wiele z tych kombinacji może tchnąć w nasz ogród magicznej atmosfery. Świetnym pomysłem wydaje się wybudowanie niedużej studzienki. Nie musi ona oczywiście czerpać wody. Kamienna, zadaszona studzienka jest kojarzona z dawnymi czasami, kiedy ludzie pobierali wodę z czystych okolicznych źródeł. Studzienka w ogrodzie jest symbolem zdrowia i życia. Ponadto dodaje ona niezwykłego uroku.
W odpowiednim miejscu wykopujemy nieduży dołek i wkładamy do niego formę. Trudne może okazać się połączenie kamieni ze sobą. Będzie do tego potrzebna odpowiednio wyrobiona zaprawa. W zależności od wielkości kamieni, które będziemy chcieli połączyć, zaprawa będzie miała inny skład. Do dużych kamieni będziemy musieli użyć drobnego żwirku, cementu, wapna i wody. Jeśli kleimy mniejsze kamienie do studni, możemy do zaprawy użyć mrozoodporny klej do płytek. Niektórzy dodają klej do styropianu. Konstrukcja drewnianego dachu nie należy do trudnych. To, jak będzie wyglądał dach studzienki zależy od naszej wyobraźni. Dobrym pomysłem jest przybicie do desek gontów ozdobnych. Oprócz tego, że dach będzie wyglądał estetycznie, to deski nie będą nasiąkały wodą. Ozdobna studnia nie jest tylko jedną z możliwości ciekawego udekorowania ogrodu. Z samych kamieni możemy już stworzyć wiele uroczych ozdób. Czasem pomysłowo skonstruowane skalniaki wprawiają w nastrój oszołomienia. Dodatkowo możemy dobierać wszelaką roślinność w zależności od naszego gustu. Piękny ogród, pełen kamieni i ozdobnych krzaczków daje wiele satysfakcji i staje się niesamowitą oazą spoczynku.

Przebywając w swoim wspaniałym ogrodzie tak się rozmażyłeś, że coraz częściej po głowie chodzi Ci pytanie "gdzie na wakacje?". Jeśli kochasz przebywanie na łonie natury, cieszenie się czystym, rześkim powietrzem, a także możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów, praktycznie nie tkniętych ludzką ręką, to powinineś obrać swój kurs na Krainę Tysiąca Jezior. Bez większego problemu odnajdziesz tam miejsca rzadko odwiedzane przez turystów, gdzie będziesz mógł znaleźć swoją oazę spokoju. Przepiękna przyroda oraz możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, to skuteczny sposób na całkowite zapomnienie o bożym świecie, w tym o problemach w pracy. Przekonaj się o tym na własnej skórze. Już w te wakacje wybierz się do Puszczy Boreckiej.

Menu :