Tapetowanie

Narzędzia, które będą nam potrzebne podczas przyklejania tapety to: wiadro do rozrobienia kleju, pędzel do rozprowadzania kleju po tapecie, wałek gumowy do dociskania tapety, drabina oraz nóż do odcięcia naddatków.

Gdy mamy wszystko przygotowane możemy rozrobić klej (najlepiej jest stosować się do zaleceń producenta - wówczas będziemy mieć pewność, że rozrobimy właściwą ilość kleju do wytapetowania całego pomieszczenia).


Gdy mamy rozrobiony klej przystępujemy do rozsmarowywania go na całej powierzchni tapety. Klej powinien być nałożony bardzo starannie. Najwygodniej jest położyć tapetę na podłodze i nanosić klej od góry do dołu. Jeśli nie chcemy zabrudzić przy tej czynności podłogi, to możemy pod tapetę podłożyć folię.


Posmarowaną klejem tapetę składamy na pół (klejem do siebie) i zostawiamy na kilka minut. Tapeta wówczas dobrze nasiąknie. Następnie zaczynamy przyklejać tapetę do ściany: rozkładamy ją górną krawędź przykładamy do sufitu. Przyciskamy tapetę wzdłuż jej środka po czym gumowym wałkiem przesuwamy od środka na boki, aby pod tapetą nie tworzyły się żadne bąbelki powietrza.


Po zakończeniu tej czynności powinniśmy chwilę odczekać aż tapeta zacznie się delikatnie kurczyć. Jeśli wtedy nadal są widoczne pęcherze powietrza pod tapetą, to w takie miejsca powinniśmy wstrzyknąć odrobinę kleju. Naddatki tapety obcinamy nożem.

Menu :