Rolety

Szczególnie latem, gdy do naszego mieszkania dociera wiele promieni słonecznych chcemy w naszym mieszkaniu skryć się przed falą upałów. Okno możemy zasłonić na wiele sposobów, np. przy pomocy zasłon lub żaluzji.


Jedną z metod zasłonięcia okien jest montaż rolet. Jest to jedno z najprostszych obecnie stosowanych rozwiązań. Do montażu rolet nie potrzebujemy praktycznie żadnej fachowej wiedzy ani... żadnych narzędzi.


Wystarczy stosować się do zaleceń producenta umieszczonych w instrukcji obsługi i już po kilku minutach będziemy cieszyć się zaciemnionym mieszkaniem.


Najczęściej wystarczy zamontować dwa wieszaki na oknie (po prostu nasadzamy je na ramę okienną), zmontować zgodnie z instrukcją obsługi roletę (zwykle złożyć kilka elementów) oraz założyć ją na wieszaki. Często do wieszaków przykleja się specjalną taśmę obustronną, której zadaniem jest stabilizacja wieszaków we właściwym miejscu. Na koniec możemy do dolnej części rolety oraz na dolnej ramie okna przykleić rzepy.

Coraz większą popularnością w obecnych czasach cieszą się również rolety zewnętrzne. Dzięki nim skutecznie możesz zabezpieczyć dom przed włamaniem podczas swojej nieobecności.

Menu :