Ożywianie ścian

Jeśli znudziły nam się jednobarwne ściany, na których farba staje się coraz bardziej wyblakła i chcielibyśmy coś zmienić, trochę zaszaleć, to możemy zdecydować się na naklejenie fototapety. Na rynku mamy dostęp do praktycznie nie ograniczonej liczby różnych motywów, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Fototapetę możemy przykleić praktycznie w każdym pomieszczeniu (może poza łazienką). W zależności od pomieszczenia powinniśmy wybrać odpowiedni motyw. Na przykład do kuchni świetnie nadają się fototapety przedstawiające obrazy dużych części owoców wpadających do wody. Już sam widok wielu kropel wody na ścianie i soczystego plastra cytryny może świetnie pobudzić już od samego rana.


Przed przyklejeniem fototapety powinniśmy zadbać o stan naszych ścian. Jeśli farba w jakimś miejscu odpryskuje powinniśmy ją zeskrobać, jeśli występują jakieś nierówności (np. dziury po gwoździach), to powinniśmy je zakleić gładzią szpachlową. Gdy już mamy idealnie gładkie ściany, to możemy przystąpić do ich gruntowania. Koniecznie należy pamiętać o tej czynności przed przyklejeniem tapety. O gruntowaniu należy pamiętać również wówczas, gdy chcemy pomalować ścianę farbą. Dzięki gruntowaniu w ścianę wsiąknie o wiele mniej farby - jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

W obecnej chwili większość artykułów spożywczych dostępnych w sklepach jest sztucznie uzdatniana. Abyśmy mogli się cieszyć wyłącznie zdrowym pożywieniem pełnym wartościowych składników, powinniśmy je sami hodować, uprawiać lub też mocno się rozejrzeć za sklepem, który posiada taką właśnie ofertę. Spożywane przez nas mało wartościowe jedzenie znacznie zmniejsza dostarczanie do naszego organizmu składników mineralnych i witamin, które pierwotnie były uwzględniane w naszej diecie. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest codzienna suplementacja zawarta w jednej malutkiej kapsułce formuły Dr Rath Phytobiologicals. Jest to uzupełnienie dziennego zapotrzebowania naszego organizmu na składniki odżywcze.

Menu :